Były narkoman został ochrzczony w miejscu, w którym wyrządził szkody w wysokości 100 000 dolarów

Brenton Winn
Brenton Winn i Pastor Don Chandler

Brenton Winn włamał się do chrześcijańskiej wspólnoty w Arkansas, gdzie wyrządził szkody oszacowane na  100 000 dolarów. Sześć miesięcy później, po tym jak pastor i członkowie tej wspólnoty okazali wobec niego wyrozumiałość i przebaczenie, przyjął tam chrzest.

W lutym 2019 Brenton Winn (23) został aresztowany na skutek włamania do «Centralnego Kościoła Baptystów» w Conway, Arkansas. Zniszczył wszystko, co wpadło mu w ręce, łącznie z laptopami, kamerami   i innym sprzętem elektronicznym, oraz podpalił wspólnotę.

Don Chandler, jeden z przywódców wspólnoty, powiedział wówczas w telewizji regionalnej, że «nie wie, co musi się dziać z taką osobą, skoro dopuszcza się takich czynów – być może to wściekłość na Boga».

Winn, bezdomny i pod wpływem metamfetaminy, był rzeczywiście wściekły na Boga. To wszystko z powodu powrotu do nałogu, po rozpoczęciu chrześcijańskiego programu odwykowego.

«Nie można głosić kazań, których się nie przestrzega»

Część włamania została zarejestrowana kamerą, dlatego służby szybko schwytały sprawcę. Mimo, że Winnowi postawiono z powodu rabunku wiele zarzutów, Chandler rozmawiał z prokuratorem  i  zamiast wnioskować o wysoki wymiar kary, skierował do młodego mężczyzny słowa przebaczenia.

«Nie można przez 50 lat głosić czegoś, bez praktykowania tego» powiedział Chandler. «Gdybyśmy nie okazali mu łaski, wszystko o czym mówimy, spełzłoby na niczym. To było najlepsze, co mogliśmy zrobić. Nie chodzi o groźnego przestępcę. To był młody człowiek, który popełnił pewne błędy. Był pod wpływem narkotyków i alkoholu gdy robił to, co zrobił.»

Odsiadka lub  rehabilitacja

Sędzia pozostawił Winnowi wybór: 20 lat więzienia lub dwunastomiesięczny program rehabilitacyjno-rekonwalescencyjny, prowadzony przez chrześcijańską organizację «Renewal Ranch». Młody mężczyzna wybrał to drugie, i w ten sposób odnalazł Chrystusa.

Winn dorastał w chrześcijańskim domu, ale potem uzależnił się od narkotyków. «Moje życie było niczym innym jak chaosem, próbami samobójczymi i  załamaniem.»

W sierpniu – sześć miesięcy po popełnieniu przestępstwa – Winn przyjął chrzest w «Centralnym Kościele  Baptystów», w tej samej wspólnocie, którą próbował zniszczyć.

Nie on, lecz to Bóg wybiera

«Zaczynam rozumieć, jak działa Bóg. Zrozumiałem, że tamtej nocy nie wybrałem tego kościoła. To Bóg wybrał mnie. Gdyby to był inny kościół, siedziałbym teraz w więzieniu.»

Wcześniej myślałem, że włamanie owej nocy do tej wspólnoty było przypadkiem. «Ale teraz uważam to za potwierdzenie, że Bóg jest realny oraz odpowiada na modlitwy.»

Program «Renewal Ranch», dzięki któremu już 300 osób odnalazło Chrystusa, polega na 15 godzinnym studium biblijnym każdego tygodnia. Uczestnicy muszą ponad to w pierwszym półroczu odrobić łącznie 300 godzin prac na cele społeczne. W drugim półroczu są zatrudniani na stanowiskach pracy.

Organizacja rozpoczęła  działalność w 2011 roku, została założona przez Jamesa Loy, sześć lat po tym, jak sam nawiązał osobistą relację z Chrystusem i pozostawił za sobą trwające 23 lata uzależnienie od narkotyków i alkoholu.

Autor: Daniel Gerber
Źródło: Livenet / Baptist Press / Christian Post
za Livenet
Tłum.: Joanna Skonieczna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *